Arizona. 181 osób czeka na WSKRZESZENIE. Dali się ZAMROZIĆ – czekają na rozwój nauki

0
1362
Kadr z filmu "Aliens"

Arizona, USA, Alcor Life Extension Foundation oferuje swoim klientom krioprezerwację – jest to technika głębokiego ochładzania ciał ludzi i zwierząt (ciekły azot ma temperaturę -196oC), których medycyna nie jest w stanie utrzymać przy życiu.

Takiej procedurze od wczesnych lat 70-tych poddało się już 181 osób. Nieboszczykowie poddani krioprezerwacji czekają na czasy, w których medycyna będzie w stanie przywrócić ich do życia.

„Żadna organizacja krioniczna nie może obecnie ożywić pacjenta poddanego kriokonserwacji, ale my w Alcor jesteśmy przekonani, że ożywienie będzie możliwe. Oczekuje się, że nanotechnologia i inne przyszłe technologie medyczne będą miały bardzo szerokie spektrum możliwości” – czytamy na stronie internetowej firmy Alcor.

Na stronie organizacji można przeczytać o wszystkich 181. śmiałkach, którzy dali się zamrozić. Ostatni był 67-latek, którego mózg został poddany „zamrożeniu” po tym, jak „zmarł” na niewydolność nerek w sierpniu 2020 roku.

Celebryci i naukowcy wydają przed śmiercią majątki, by poddać się “zabiegowi”. Od 2020 roku koszt kriokonserwacji całego ciała to 200 000 dol., a neurokonserwacji (tylko mózgu) 80 000 dol.

Czy rzeczywiście kiedyś ich obudzimy? A może wydali fortuny na marne?

Źródło: Interia