TRZECIA DAWKA SZCZEPIONKI dla WSZYSTKICH?! Dworczyk: to tematy OTWARTE

0
2210
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: YouTube

Utrzymujemy deklarację, że co najmniej 20 mln szczepień zostanie wykonanych do końca drugiego kwartału. Te wytyczne, które postawił nam pan premier Morawiecki, zostaną zrealizowane. Jesteśmy do tego zdeterminowani – mówił na konferencji Michał Dworczyk.

Podczas konferencji pojawił się temat doszczepiania trzecią dawką.

Czy trzeba doszczepić trzecią dawką pacjentów, czy wszystkich, czy może tylko niektórych, którzy otrzymali preparat określonej firmy. To są wszystko jeszcze tematy otwarte. Tutaj muszą naukowcy w tej sprawie się wypowiedzieć i po tym będziemy podejmować takie decyzje [o ew. sprzedaży lub przekazaniu szczepionek innym państwom] – mówił Michał Dworczyk.

W połowie maja uruchamiamy dużą akcję profrekwencyjną. Już nie informacyjną. Badania wskazują, że Polacy mają poczucie, że wiedzą wszystko o szczepionkach. Teraz trzeba promować samo szczepienie. To będzie duża akcja profrekwencyjna. Po drugie zainteresowanie szczepieniem jest nieco mniejsze wśród młodszych roczników, niż osób starszych, ale też zakładamy, że ta sytuacja będzie się z czasem zmieniać – zapowiedział również podczas konferencji.