Ukryty przekaz w bajkach Disneya. Pedofilski spisek, sataniści lub Illuminati? [WIDEO]

0
692
Ukryty przekaz w bajkach Disneya

Według wielu rodziców bajki Disneya przekazują pozytywne wartości i uczą dzieci wrażliwości. Wielu tropicieli teorii spiskowych doszukuje się w nich jednak drugiego dna. Kilka teorii się nawet potwierdziło.

Czy bajki Disneya podprogowo seksualizują dzieci? Wielu doszukuje się w nich dwuznacznych treści. Tropiciele teorii spiskowych twierdzą, że za podejrzanymi scenami stoi spisek pedofili, sataniści lub jakiś odłam masonerii. Inni uważają, że to twórcy dla żartu wstawiają do bajek “easter eggi” dla dorosłych. Niektóre oskarżenia wydają się być naciągane, ale niektóre zostały już potwierdzone.

Król Lew

“W wersji kinowej “Króla Lwa” z 1994 roku główni bohaterowie: Simba, Pumba i Timon polegują sobie na plecach, wpatrując się w rozgwieżdżone niebo. Simba wstaje, zaczyna przechadzać sie po brzegu klifu, potem wywraca się, wzniecając tuman pyłu. Obłok skręca się i zmienia swój kształt, dlatego też tylko podczas odtwarzania w zwolnionym tempie widać, że układa się on w napis złożony z liter S, E i X. Drugą popularną interpretacją tej wróżby z kłębowiska kurzu jest rzekomo napis S-F-X oznaczający po prostu efekty specjalne” – czytamy w artykule na opublikowanym na portalu onet.pl i edukacjamedialna.pl

Kto wrobił Królika Rogera 


“W wersji wideo filmu “Kto wrobił Królika Rogera” z 1994 roku, animatorzy sprytnie rozegrali scenę wyskakiwania z taksówki Boba Hoskinsa i seksownej Jessiki. Na czterech klatkach bohaterce rozchyla się sukienka z głębokim rozcięciem z przodu, ukazując nagie uda, a także to, co pomiedzy nimi. Sprawa jest o tyle delikatna, że Jessica nie nosi majtek. W wersji kinowej zaś Hoskins wchodzi do męskiej toalety, w której na ścianie umieszczono anons prostytutki. “For a good time, call Alysson Wonderland” z dodanym poniżej numerem telefonu, ponoć autentycznym i opatrzony komentarzem “The best boys is yet to be”. Na potrzeby późniejszej wersji wideo usunięto krępujący namiar” – czytamy w tym samym artykule.


Na ratunek 


“W filmie “Na ratunek” para myszy, Bianca i Bernard, przemieszczają się po mieście w puszce po sardynkach. Mijają kolejne domy. Widzimy oświetlone okna na trzecim planie. W jednym z nich pojawia się widoczna tylko na dwóch klatkach postać kobieca z nagimi piersiami, za którą stoi jakiś wąsacz. Fotografia babki w toplesie wpleciona została zarówno w wersję filmową z 1977, jak i wideo z 1999 roku. Podobno dwuznaczne zdjęcie trafiło do filmu dopiero w procesie postprodukcyjnym. Był to jedyny z podejrzanych o ukryte treści filmów, do którego wytwórnia oficjalnie się przyznała. Jak sądzą cyniczni komentatorzy, wyłącznie po to, by podnieść jego sprzedaż” – piszą autorzy z Onetu. 


Alladyn 


“W wersji wideo “Alladyna” z 1993 roku bohater tytułowy znajduje się w pewnym momencie w opresji z udziałem tygrysa. W tej scenie daje się usłyszeć tajemniczy szept nie wiadomo z czyich ust, bo Alladyn milczy, a tygrysy przecież nie mówią. Głos sugeruje: “Good teenagers, take off your clothes”. Autorzy scenariusza tłumaczą się, że zgodnie ze scenariuszem dialog miał brzmieć: “Good tiger, take off and go”” – czytamy.


Mała syrenka 


“Również wokół filmu “Mała Syrenka” miał miejsce dziwny zbieg okoliczności. Przedmiotem kontrowersji miał być złoty pałac Trytona. Otóż na okładce wersji wideo mniej więcej z pierwszej połowy lat 90. jedna z wież przypominała kształtem sterczącego fallusa. Podobno została stworzona przez skłóconego z firmą grafika w akcie zemsty. Artysta odżegnał się od tego oskarżenia, nie widząc rzekomo żadnego podobieństwa iglicy do penisa. I tak na bazie powyższej pracy powstał plakat, pocztówka, pudełko “Happy meal” okładka płyty CD z muzyką filmową oraz wiele innych materiałów promocyjnych. Na dodatek w samym filmie miało miejsce skandalizujące wydarzenie. W scenie ślubu pojawił pastor, który miał dyskretny wzwód” – można przeczytać w artykule.

O wiele więcej scen wypatrzyli użytkownicy YouTube’a. W serwisie aż roi się od filmików, w których autorzy pokazali dwuznaczne treści ukryte w bajkach.