III Wojna Światowa. 34 milionów ofiar i Polska jako jeden z pierwszych celów [WIDEO]

0
2154
III wojna światowa Źródło: Pixabay
III wojna światowa Źródło: Pixabay

Naukowcy z Uniwersytetu Princeton w stanie New Jersey przeprowadzili symulację III Wojny Światowej. 34 miliony ofiar w pierwszych godzinach, a w sumie aż 90 milionów miałby pochłonąć atak atomowy. Polska byłaby jednym z pierwszych celów.

Polska ze względu na swe geostrategiczne położenie miałaby być jednym z pierwszych celów, jeżeli chodzi o ataki atomowe. Według prognozy amerykańskich naukowców rakieta z głowicą jądrową wystartowałaby z Obwodu Kaliningradzkiego. Pierwszy pocisk atomowy spadłby w okolicach Wrocławia.

Taki atak ze strony Rosji nie pozostałby bez odpowiedzi ze strony Stanów Zjednoczonych. W odpowiedzi USA zrzuciłyby pociski atomowe na cele położone na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Według wyliczeń naukowców z Uniwersytetu Princeton to Rosja miałaby zrzucić większą liczbę głowic. W sumie na Europę spadłoby bowiem około 300 głowic jądrowych wystrzelonych decyzją władz Kremla. Z kolei w kierunku Kremla miałoby polecieć 180 głowic jądrowych.

Na filmie przedstawiono kilka planów, z których pierwszy zakłada, że wojna tradycyjna przekształciłaby się w wojnę nuklearną. Jak podkreślono symulacja bazuje na obecnych możliwościach obu mocarstw. Na symulacji widać wyraźnie, że Polska i Niemcy miałyby być głównym terytorium walki.

Według symulacji już pierwsze uderzenia miałyby spowodować śmierć kilku milionów osób po obu stronach. W sumie w ciągu pierwszych godzin III Wojny Światowej miałoby zginąć w sumie 34 miliony osób, a ostatecznie cała wojna miałaby pochłonąć 90 milionów ofiar.