Przez “pandemię” do rządu światowego! Globaliści odkryli karty

0
3312
Rząd Światowy - zdjęcie ilustracyjne. / foto: YouTube

Przez rzekomą pandemię, którą globaliści wprost nazywają “dobrą okazję”, mamy dojść do rządu światowego. To już nie teoria spiskowa, ale wyrażane przez Klausa Schwaba, założyciela Światowego Forum Ekonomicznego, plany.

Przypomnijmy, że właśnie dziś (25 stycznia – red.) rozpoczęło się Światowe Forum Ekonomiczne, którego głównym hasłem jest “Wielki Reset”. Co to dokładnie oznacza? Pewne światło na sprawę rzuca opublikowana w zeszłym roku książka Klausa Schwaba “COVID-19: The Great Reset”.

W jednym z rozdziałów Schwab wprost narzeka na rozproszenie władzy i chciałby, by funkcję wykonawcze, a więc rządowe, przejęła Światowa Organizacja Zdrowia. Niżej przedstawiamy omówienie najważniejszych fragmentów części 4.2 książki Schwaba pod tytułem “Globalne zarządzanie”.

ONZ jako rząd światowy?

Klaus Schwab wskazuje, że obecne wysiłki na rzecz rozwiązania jakiegokolwiek globalnego problemu są utrudnione, przez brak jednego ośrodka podejmującego decyzję. – Jest to prawie niemożliwe, aby globalne zarządzanie rozkwitło w podzielonym świecie, który ulega ograniczeniom i fragmentacji – pisze Schwab.

Im bardziej nacjonalizm i izolacjonizm przenikają globalną politykę, tym większe jest ryzyko na utratę globalnego zarządzania i staje się ono nieskuteczne – dodaje.

Dlatego niepokój jest taki, że bez odpowiedniego globalnego zarządzania, będziemy sparaliżowani w naszych próbach stawienia czoła globalnym wyzwaniom i reagowania na nie, szczególnie wtedy, gdy istnieje tak silny dysonans między krótkoterminowymi imperatywami krajowymi a długoterminowymi, globalnymi wyzwaniami – podkreśla.

Dalej globalista żali się, że ONZ i WHO nie mają de facto żadnej możliwości egzekwowania swoich decyzji i wymuszania posłuszeństwa od państw członkowskich, a także dysponują ograniczonymi zasobami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj