Oszaleli?! Możliwy jeszcze twardszy LOCKDOWN

0
635
Wolność Źródło: Pixabay

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiada, że jeżeli sytuacja “będzie tego wymagała, możliwe jest dokonanie modyfikacji w tej sprawie [lockdownu]”.

Rzecznik rządu został zapytany, czy rząd planuje wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Obecnie w Polsce i tak mamy twardy lockdown.

– Jeżeli sytuacja epidemiczna będzie tego wymagała, to oczywiście jest możliwe, że pewnych modyfikacji dokonamy, natomiast, czy to będą tak daleko idące rozwiązania – jak spekulują media w tej chwili – ja odpowiedzieć na to pytanie nie jestem w stanie – powiedział Müller, zwracając uwagę, że w krajach Europy Zachodniej, takich jak Niemcy czy Francja, wprowadzono obostrzenia, które są bardzo daleko idące; np. godzinę policyjną we Francji.

– My oczywiście tak daleko idących rozwiązań nie chcemy wprowadzać, ale to pokazuje powagę sytuacji epidemicznej w całej Europie – dodał.

– W tej chwili od minionej soboty obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa we wszystkich województwach w tym samym zakresie – zaznaczył Müller, przypominając też, że zasady te dotyczą m.in. funkcjonowania nauczania w szkołach, a także działalności hoteli, kin czy teatrów.

– Te wszystkie obostrzenia mają charakter w tej chwili już powszechny – przypomniał Müller.

Źródło: PAP, NCzas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj