Zamkną nas na Wielkanoc w domach? Dworczyk: nie można wykluczyć żadnego scenariusza

0
468
Dworczyk

Dworczyk pytany o to, czy czeka nas kolejna Wielkanoc z restrykcjami i zakazami: Przestrzegając dyscypliny sanitarnej i przepisów mamy szanse, że lockdown nie będzie niezbędny, natomiast patrząc na rozwój epidemii, nie można wykluczyć żadnego scenariusza.

W pewnym sensie to zależy od każdego z nas [czy czeka nas kolejna Wielkanoc z restrykcjami i zakazami], dlatego że przestrzegając pewnej dyscypliny sanitarnej i przepisów, które obowiązują, mamy szanse, że lockdown nie będzie niezbędny, natomiast oczywiście patrząc na rozwój epidemii, nie można wykluczyć żadnego scenariusza – stwierdził Michał Dworczyk w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM.

Możliwe więc, że rządzący znów zamkną nas na Wielkanoc w domach. Czy i tym razem Polacy posłusznie dadzą się zamknąć – tak, jak w zeszłym roku?

Pisowski polityk straszy pogorszeniem się sytuacji w Polsce:

Nie chcę prowadzić takich dywagacji [dotyczących rozwoju pandemii]. Najlepiej tutaj oddać głos naukowcom, natomiast to, że może być znacznie gorzej, jest faktem, bo wystarczy spojrzeć na naszych sąsiadów na południu od polskich granic. Liczba tych zakażeń jest, była o wiele większa. Jakbyśmy proporcjonalnie przekładali to na realia polskie, są to liczby o wiele większe niż te, z którymi mamy do czynienia w naszym kraju. Mam nadzieję, że do tego u nas nie dojdzie – stwierdził Michał Dworczyk.

Źródło: RMF FM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj