Koniec świata! W 2021 papież Franciszek abdykuje i będziemy mieli TRZECH papieży jednocześnie?!

0
525
Papież, Papież Franciszek, Papież Benedykt XVI Źródło: Pixabay, Twitter
Papież, Papież Franciszek, Papież Benedykt XVI Źródło: Pixabay, Twitter

Scenariusz, w który papież Franciszek abdykuje, to koniec świata dla wielu katolików. Tymczasem pod koniec roku 2020 pojawiło się wiele przesłanek, że może tak się stać w 2021 roku. Mielibyśmy wtedy trzech papieży (Franciszek, Benedykt XVI i nowy papież).

Według medialnych plotek mieliśmy dowiedzieć się o planach abdykacji do końca 2020 roku. Te się jednak nie pojawiły. Wielu obserwatorów watykańskiego życia spodziewa się jednak tej decyzji w 2021 roku. Papież Franciszek daje ponoć wiele znaków, że zamierza abdykować.

Papież Franciszek nie pojawił najpierw się na zwyczajowe noworoczne błogosławieństwo dla świata znane też jako Urbi et orbi. Tłumaczono to rwą kulszową papieża, ale wiele osób zauważyło i zapamiętało tę nieobecność.

Następnie włoski portal affaritaliani.it informował o tym, że papież rzekomo przygotowuje się do abdykacji. Później jeszcze brytyjski dziennikarz i watykanista Austen Ivereigh poinformował o rzekomej decyzji papieża w tej sprawie.

Papież Franciszek rzeczywiście wiele razy mówił, że Benedykt XVI jest dla niego wzorem.

Kiedy czuje, że nie mogę iść dalej, mój wielki nauczyciel Benedykt uczy mnie jak to zrobić – mówił Ojciec Święty Franciszek.

Czy jednak papież zamierza naśladować Benedykta XVI również w abdykacji? Dla wielu katolików, którzy uwielbiają Franciszka, byłby to koniec świata.

Dla innych mogłaby to być prawdziwa zapowiedź końca świata – w końcu sytuacja byłaby bezprecedensowa. Mielibyśmy trzech papieży – dwóch emerytów i jednego nowo wybranego na konklawe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj