Kilkadziesiąt zgonów po szczepieniach w Polsce

0
1752
Szczepionka, szczepienia Źródło: Pixabay
Szczepionka, szczepienia Źródło: Pixabay

To nie żadne teorie spiskowe, ale oficjalne rządowe dane! Już kilkadziesiąt osób zmarło krótko po otrzymaniu szczepienia, a ich zgony zarejestrowano jako NOP.

W Polsce wykonano dotąd ponad 3,2 mln szczepień przeciw COVID-19, z czego ponad 1,1 mln drugą dawką. Według oficjalnych rządowych danych zanotowano 3456 niepożądane odczyny poszczepienne, z czego 2945 miały charakter łagodny.

Zgodnie z definicją rządowej strony NOP to “zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki”. Poniżej przedstawiamy zapis wszystkich 24 ofiar szczepionki w Polsce:

– 20 stycznia zmarł mężczyzna z Oleśnicy (Dolnośląskie), opis zdarzenia: gorączka, spadek ciśnienia tętniczego, tachykardia, 3 razy wzywano zrm pacjenta nie hospitalizowano, zatrzymanie krążenia, zgon.

– 25 stycznia zmarła kobieta z Krakowa (Małopolskie), opis zdarzenia: pacjentka z chorobami zasadniczymi, miażdżyca, nadciśnienie, niewydolność krążeniowa, wg lekarza zgon pacjentki nie pozostaje w związku z podaniem szczepionki.

– 27 stycznia zmarł mężczyzna z powiatu ciechanowskiego (Mazowieckie), opis zdarzenia: nagła duszność, saturacja 82%, RR – 120/98, tętno – 120, potem utrata przytomności, zatrzymanie krążenia, resuscytacja
ZGON.

– 29 stycznia zmarła kobieta z powiatu brzezińskiego (Łódzkie), opis zdarzenia: Pacjentka szczepiona w godzinach porannych 26.01. Z relacji rodziny- 27.01 w godzinach wieczornych poczuła ból brzucha, który utrzymywał się również w kolejnych dniach. Ból leczony samodzielnie przez pacjentkę w warunkach domowych lekami przeciwbólowymi i spazmolitycznymi- bez wyraźnej poprawy. Pacjentka przez cały ten czas nie kontaktowała się z przychodnia POZ. Zgon nastąpił 3 dni po szczepieniu. Brak pewności, czy szczepienie mogło mieć wpływ na zgon, dlatego zdarzenie zostaje zgłoszone jako NOP.

– 29 stycznia zmarła kobieta z Mysłowic (Śląskie), opis zdarzenia: od 27.01.2021 gorączka 38,0-38,4st. Biegunka, wymioty. Powikłania: obrzęk płuc, podejrzenie zapalenia płuc. Zgon.

– 2 lutego zmarł mężczyzna z Siemianowic Śląskich (Śląskie), opis zdarzenia: Bardzo silne bóle kostno-mięśniowe, osłabienie. Zgon w dniu 01.02.2021 o godz. 13:15 najprawdopodobniej z przyczyn sercowych. Rodzina odmówiła zgody na proponowaną sekcje zwłok.

– 2 lutego zmarł mężczyzna z powiatu lublinieckiego (Śląskie), opis zdarzenia: zgon pacjenta dzień po szczepieniu p/Covid 19; przyczyna śmierci: pęknięcie tętniaka aorty wstępującej.

– 3 lutego zmarła kobieta z Gdyni (Pomorskie), opis zdarzenia: zgon (epizod hipertoniczno-hiporeaktywny z utratą przytomności i bezdechem). Możliwą przyczyną zgonu był nagły incydent zatorowo-zakrzepowy.

– 3 lutego zmarła kobieta z Gdyni (Pomorskie), opis zdarzenia: zgon. Przyczyny zgonu nie ustalono. Pacjentka była obciążona licznymi chorobami.

– 4 lutego zmarła kobieta z powiatu bialskiego (Lubelskie), opis zdarzenia: zgon.

– 5 lutego zmarł mężczyzna z Warszawy, opis zdarzenia: porażenie kończyn, sinica, duszność, zgon.

– 12 lutego zmarła kobieta z powiatu piaseczyńskiego, opis zdarzenia: nagłe zatrzymanie krążenia, migotanie i trzepotanie przedsionków. Niehospitalizowana ZGON.

– 12 lutego zmarła kobieta z powiatu wyszkowskiego.

– 12 lutego zarejestrowano zgon kobiety z powiatu tarnogórskiego, opis zdarzenia: Duszność, ból w klatce piersiowej, osłabienie. Zgon: 11.02.2021 r. godz. 19.15.

– 12 lutego zmarł mężczyzna z powiatu kłodzkiego, opis zdarzenia: zgłoszenie dokonane poprzez SEPIS ID NOP00544237 – nagły zgon w mieszkaniu przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego.

– 16 lutego zmarł mężczyzna z powiatu bytowskiego, opis zdarzenia: zgon po 14 dniu od szczepienia.

– 19 lutego zmarła kobieta z Lublina, opis zdarzenia: zgon w drugiej dobie po szczepieniu.

– 19 lutego zmarła mężczyzna z Jastrzębiego-Zdroju, opis zdarzenia: Temperatura 39,biegunka,
powiększenie węzłów chłonnych. Zgon.

– 19 lutego zmarła kobieta z powiatu pilskiego, opis zdarzenia: zgon.

– 22 lutego zmarła kobieta z powiatu zgierskiego, opis zdarzenia: Zgon w dniu 22.02.2021r. W dniu 23.02.2021r. rozmowa telefoniczna z lekarzem stwierdzającym zgon, uzyskałam informację, że najprawdopodobniej bezpośrednią przyczyną zgonu był uraz głowy. Pacjentka została zgłoszona do sekcji zwłok.

– 22 lutego zmarła kobieta z Rybnika, opis zdarzenia: zgon.

– 24 lutego zarejestrowano zgon mężczyzny z Warszawy, opis zdarzenia: Zgon w dniu 17.02.2021 (5 doba po szczepieniu).

– 25 lutego zmarła kobieta z powiatu wołomińskiego, opis zdarzenia: po szczepieniu stwierdzono cechy zastoju w płucach – zwiększono dawkę leków moczopędnych. Pacjentka była w stanie średnim, skarżyła się na kaszel. Nie gorączkowała, RR 95/55, tętno 75 min, glik. 122 mg/s, brak sinicy lub uruchamiania dodatkowych mięśni oddechowych. W 2 dobie po szczepieniu nastąpił zgon.

– 26 lutego zarejestrowano zgon kobiety z Warszawy, opis zdarzenia: zgon w dniu 14.02. Pacjentka z wielochorobowością, na leczeniu p. krzepliwym z powodu migotania przedsionków. 11.02. tachykardia do 130, wezwano ZRM, uzyskano HR 110, nie zdecydowano się na hospitalizację. 14.02. utrata przytomności poprzedzona odpluwaniem treści krwistej. w zapisie EKG z ZRM tachykardia komorowa. nieskuteczna reanimacja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj