Rok więzienia za ujawnienie tajemnic MASONERII

0
1103
Symbol masoński Źródło: Pixabay

48-letni Laurent G. został skazany na dwanaście miesięcy więzienia, z czego osiem w zawieszeniu, za nagrywanie, przechowywanie i ujawnienie tysięcy poufnych dokumentów masonerii francuskiej.

Mężczyzna dwukrotnie udostępnił w 2016 roku tajemnicy francuskiej masonerii. Najpierw w kwietniu opublikował w sieci (jako „Freemasonery Papers”) ponad 6000 wykradzionych plików zawierających m.in. nazwiska, adresy i numery telefonów członków Wielkiej Loży Francji.

Drugi raz miał miejsce w listopadzie, gdy ponownie udostępnił 34 000 podobnych plików, tym razem należących do Wielkiego Wschodu Francji.

Powodem dla którego 48-latek to uczynił miało być rozgoryczenie faktem, że niektórzy członkowie masonerii są sędziami. Oskarżył ich o „podwójną lojalność”.

Laurenr G. będzie musiał zapłacić 7000 euro na rzecz Wielkiego Wschodu Francji, a decyzja sądu będzie przez miesiąc publikowana na jego koszt na stronach internetowych dzienników Libération, Le Monde i Le Figaro.

Dodatkowo został skazany na dwanaście miesięcy więzienia, z czego osiem w zawieszeniu, za nagrywanie, przechowywanie i ujawnienie tysięcy poufnych dokumentów należących do Wielkiego Wschodu Francji i Wielkiej Loży Francji.

Źródło: wolnomularstwo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj