WHO przyznało oficjalnie! Szczepionki wywołały epidemię polio wśród małych dzieci w Afryce

0
1284
Czy Bill Gates i jego szczepionki
Czy Bill Gates i jego szczepionki "ożywili" polio w Afryce?! Źródło: YouTube

Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że nowa epidemia polio w Sudanie jest powiązana z trwającą epidemią wywołaną szczepionkami w Czadzie. Miało to miejsce tydzień po tym, jak agencja zdrowia ONZ ogłosiła, że ​​kontynent afrykański jest wolny od dzikiego wirusa polio.

W oświadczeniu wydanym we wrześniu WHO stwierdziła, że ​​dwoje dzieci w Sudanie zostało sparaliżowanych w marcu i kwietniu. Oboje zostali niedawno zaszczepieni przeciwko polio. WHO powiedziała, że ​​wstępne dochodzenie w sprawie epidemii pokazuje, że przypadki są powiązane z trwającą epidemią wywołaną przez szczepionki w Czadzie.

Istnieje lokalny obieg w Sudanie i ciągłe udostępnianie transmisji z Czadem – podała agenda ONZ, dodając, że sekwencjonowanie genetyczne potwierdziło liczne przypadki wprowadzenia wirusa do Sudanu z Czadu.

WHO stwierdziła, że ​​wykryła 11 dodatkowych przypadków polio pochodzących ze szczepionek w Sudanie i że wirus został również zidentyfikowany w próbkach środowiskowych. Zwykle jest znacznie więcej niezgłoszonych przypadków dla każdego potwierdzonego pacjenta z polio.

Żywy wirus polio w szczepionce doustnej może mutować do postaci zdolnej do wywołania nowych epidemii – czytamy na stronie “ABC News“. WHO jeszcze w wakacje liczyło na to, że Afryka będzie kontynentem wolnym od polio, była to jednak radość przedwczesna. Kilkanaście krajów afrykańskich walczy obecnie z epidemiami polio.

Urzędnicy ds. Zdrowia początkowo dążyli do wyeliminowania polio do 2000 roku, później jednak termin był wielokrotnie odsuwany. Obecnie w związku z trwającą domniemaną pandemią koronawirusa, WHO zaleciło tymczasowe zaprzestanie masowych kampanii szczepień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj