Elon Musk miażdży koronapanikę. Tłumaczy, czemu się nie zaszczepi

0
1566
Elon Musk. / foto: Wikimedia, autor: Daniel Oberhaus

Elon Musk to jeden z niewielu bogatych ludzi, którzy wykazują się rozsądkiem. Tym razem zmiażdżył koronapanikę, stosowanie lockdownu, a także stwierdził, że wobec wyolbrzymionego zagrożenia ludzie stali się “irracjonalni”.

Kiedy większość znanych i lubianych, a także celebrytów wzmacnia w mediach główny przekaz i podkręca panikę. Tymczasem Elon Musk krytykuje lockdown jako nieskuteczne narzędzie.

– Przez cały ten czas produkowaliśmy samochody i było świetnie – mówi. Musk uważa, że chronić należy jedynie osoby z grup ryzyka, a nie wszystkich, skoro większość przechodzi zakażenie łagodnie.

Zdaniem Muska ludzie stali się nieracjonalni. – Mam na myśli to, że jest to gorący temat, w którym racjonalność schodzi na drugi plan. W ogólnym rozrachunku mamy coś, co ma bardzo niską śmiertelność i dużą zaraźliwość – powiedział.

Zasadniczo słuszną rzeczą byłoby nie blokowanie całego kraju, ale poddanie kwarantannie każdego, kto jest zagrożony, do czasu przejścia zagrożenia – mówił.

Jak dodał, jest zszokowany rozmiarami koronapaniki. – To osłabiło moją wiarę w ludzkość, cała ta… irracjonalność ludzi w ogóle – podkreślił.

Nie, nie grozi mi COVID. Moim dzieciom też nie – jak dodał, nie zamierza się szczepić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj