Oleśnica. Mężczyzna zmarł niedługo po zaszczepieniu na koronawirusa

0
500
Szczepionka, szczepienia Źródło: Pixabay
Szczepionka, szczepienia Źródło: Pixabay

Starszy mężczyzna z Oleśnicy zmarł niedługo po tym, jak został zaszczepiony. Jego zgon zarejestrowano jako NOP, jednak sprawa cały czas jest badana, a przedstawiciele władzy mówią, by nie wiązać szczepienia na koronawirusa ze śmiercią mężczyzny.

Na rządowej stronie publikowane są bieżące raporty dotyczące niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP). Według oficjalnej definicji NOP jest to “zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19”.

Pisaliśmy już o tym, że mężczyzna, który został zaszczepiony 20 stycznia (w środę – red.) w województwie małopolskim, doznał udaru mózgu. Tymczasem okazuje się, że tego samego dnia miało miejsce dużo tragiczniejsze zdarzenie i zaszczepiony mężczyzna zmarł, a zdarzenie to zarejestrowano jako NOP.

Nie ma obecnie potwierdzenia, by śmierć była spowodowana Covidem-19 – powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. – Mówimy na razie o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia.

Jak widać do tej pory mądrość etapu była taka, że każdą śmierć osoby z wieloma chorobami zapisywano jako COVID-19, obecnie zaś każda śmierć po zaszczepieniu nie będzie miała z nim związku, nawet jak zostanie zarejestrowana jako NOP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj