Paszporty szczepień nadchodzą?!

0
304
Paszport odporności - zdjęcie ilustracyjne. / foto: YouTube

Charles Michel, Przewodniczący Rady Europejskiej, w czwartek na konferencji prasowej po zakończeniu szczytu przywódców UE oznajmił, że certyfikaty szczepień będą mogły być na początku wykorzystane tylko do celów medycznych.

– Myślę, że powinniśmy się zgodzić na wspólne elementy, które powinny się znaleźć w certyfikatach szczepień do celów medycznych. Później zobaczymy, czy i w jakich okolicznościach te zaświadczenia mogłyby być użyte – powiedział Michel.

– Jesteśmy przekonani, że powinniśmy zachować otwarte granice, żeby zagwarantować dobre funkcjonowanie rynku wewnętrznego. Jednocześnie, w przypadku nieistotnych podróży, restrykcje powinny być brane pod uwagę – dodał.

To, czego ludzie najbardziej się boją ws. rzeczonych certyfikatów, które niektórzy nazywają “paszportami szczepień”, jest segregacja sanitarna. Już pojawiały się pomysły, by zaszczepienie mogli więcej niż nie zaszczepieni.

Gdy zaszczepionych będą przywracać prawa, to niezaszczepieni dalej będą traktowani jak ludzie drugiej kategorii.

Na ten moment to tylko teorie, ale kto wie, czy zaraz się nie ziszczą… Wiele rzeczy, które teraz mają miejsce również było teoriami spiskowymi…

Źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj