Kolegium Lekarzy Rodzinnych na liście płac Pfizera?! Dr Sutkowski: Oczyw… No nawet jeśli to co?

0
2198
Dr Michał Sutkowski. (Fot. YouTube/MedExpress TV)
Dr Michał Sutkowski. (Fot. YouTube/MedExpress TV)

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych oraz Rzecznik Prasowy Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, dr Michał Sutkowski, został zapytany w Mediach Narodowych o związki finansowe Kolegium z producentem szczepionek na Covid-19 – firmą Pfizer.

– Czy nie jest tak, że w 2019 roku, to kolegium [Kolegium Lekarz Rodzinnych, KLR -red.] otrzymało od koncernu Pfizer ponad 23 tysiące złotych? – zapytał dra Sutkowskiego prowadzący z Mediów Narodowych.

Jak podaje portal nczas.com “KLR współpracowało w przeszłości z firmą Pfizer wielokrotnie. Np. w 2009 roku KLR wraz z GSK Commercial sp. z o.o., Pfizer Polska sp. z o.o., Sanofi-Aventis sp. z o.o. oraz przy współpracy z firmą Bayer stworzyło Projekt Aktywizacji Grup Lekarskich Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce”.

– Oczyw… No nawet jeżeli, to co w tym złego? – odpowiedział redaktorowi na pytanie o przyjęcie pieniędzy.

– Ja nawet nie wiem proszę pana, ja nawet nie wiem o tym. Tylko z całą mocą chcę powiedzieć, że jeżeli organizacja, która ma w swoim składzie 4 tys. członków otrzymuje grant z powodu na przykład jakiegoś tematu, to czy to oznacza, że my będziemy pod dyktando tej firmy mówili? – zapytał dr Sutkowski prowadzącego.

– Czy to jest takie trudno do zrozumienia? […] Na pewno państwo rozumiecie, że to nie oznacza, że ktoś ma głosić nieprawdę. Jeżeli miałbym głosić nieprawdę, to żadne pieniądze, by mnie do głoszenia tej nieprawdy nie przekonały. Amen. – dodał dr Sutkowski.

Źródło: YouTube/Media Narodowe Extra, NCzas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj