Udar mózgu po szczepieniu na koronawirusa w Polsce

0
678
Szczepionka, twarz, ból Źródło: Pixabay, collage
Szczepionka, twarz, ból Źródło: Pixabay, collage

Na oficjalnej stronie rządowej raportowane są Niepożądane Odczyny Poszczepienne. Według oficjalnych rządowych danych jedna z zaszczepionych osób doznała udaru mózgu!

W sumie do 21 stycznia w Polsce zaszczepiono już ponad sto tysięcy osób. U większości z nich nie odnotowano żadnych efektów ubocznych.

To jednak nie zmienia faktu, że już ponad 200 osób zgłosiło się z tzw. NOP-em. Większość z nich dotyczy “zaczerwienienia i krótkotrwałej bolesności w miejscu wkłucia”.

Na 233. pozycji w tabeli znalazła się informacja o mężczyźnie, który został zaszczepiony 20 stycznia (w środę – red.) w województwie małopolskim, w powiecie brzeskim.

W krótkim opisie NOP-u na rządowej stronie czytamy: udar mózgu – pacjent hospitalizowany.

Powiat brzeski. 20 stycznia. Osoba zaszczepiona przeciw koronanwirusowi doznała udaru mózgu i trafiła do szpitala – pisze na Twitterze p. Agnieszka Wolska.

Czym jest NOP? Wg definicji na rządowej stronie to “zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki”.

– Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 283 niepożądane odczyny poszczepienne, z czego 231 miały charakter łagodny – czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia – czytamy na gov.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj