OCHOTNICY UJAWNIAJĄ: Szczepionka na koronawirusa może powodować efekty uboczne!

0
426
Szczepionka, twarz, ból Źródło: Pixabay, collage
Szczepionka, twarz, ból Źródło: Pixabay, collage

Wolontariusze, którzy otrzymali szczepionkę przeciwko koronawirusowi firmy Pfizer, powiedzieli, że pozostawiła ona u nich krótkotrwałe skutki uboczne – donosił w listopadzie “The Independent“.

Doniesienia o skutkach ubocznych wywoływanych przez szczepionkę, która do tej pory okazała się bezpieczna, pojawiły się w listopadzie, kilka dni po tym, jak firma Pfizer poinformowała, że szczepionka była w 90% skuteczna podczas badań na ludziach. Warto podkreślić, że normalna procedura trwa dla bezpieczeństwa kilka lat, w przypadku tej na COVID-19 mamy do czynienia z przyspieszonym procesem.

Podczas badań ponad 43 500 ochotników z sześciu krajów nie zostało poinformowanych, czy otrzymało szczepionkę, czy placebo. Jednak niektórzy ochotnicy byli w stanie powiedzieć, że otrzymali szczepionkę z powodu pewnych krótkotrwałych skutków ubocznych, które ta spowodowała.

Relacje ochotników

Według relacji Glenna Deshieldsa, lat 44, z Austin w Teksasie, jego skutki uboczne były podobne do „ciężkiego kaca”. Test przeciwciał przeprowadzony przez Deshieldsa ujawnił później, że wytworzył przeciwciała przeciwko wirusowi, co oznacza, że otrzymał prawdziwą szczepionkę – czytamy na stronie independent.co.uk.

Inna ochotniczka, 45-letnia Carrie z Missouri, powiedziała, że ​​po otrzymaniu pierwszego zastrzyku doświadczyła gorączki, bólu głowy i bólu ciała, które porównała do ciężkich objawów grypowych. Jeszcze gorzej poczuła się po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki. Wszystkie objawy były jednak krótkotrwałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj