Paszporty szczepień i cyfrowe tatuaże na koronawirusa. Technologię wspiera Bill Gates

0
502
Bill Gates. / foto: Wikimedia

BBC News donosi o nowych i bezpiecznych podróżach do 2022 roku, za tym miło brzmiących tytułem kryje się jednak przerażająca wizja paszportów szczepionkowych i cyfrowych tatuaży! W tle całej sprawy znajduje się oczywiście nie kto inny, jak Bill Gates.

– Jest rok 2022 i właśnie skończyłeś podróż życia. Na lotnisku wita Cię robot, który za pomocą wiązki lasera mierzy Ci temperaturę. Gdy dołączasz do kolejki do kontroli dróg oddechowych, pracownik wręcza ci małą kapsułkę z małym chipem w środku. Ten wykrywa cząsteczki koronawirusa w oddechu ludzi, wykrywając bezobjawowych nosicieli, którzy nie są chorzy, ale mogą zarazić innych – rozpływa się w zachwytach BBC News.

To co jeszcze wydawało się przerażającą wizją z science-fiction dziś wobec mniemanej pandemii koronawirusa staje się rzeczywistością. Dzisiejsze kontrole na lotniskach są bardzo rygorystyczne, jednak zdaniem niektórych nie dość wystarczające, a bezobjawowi nosiciele wirusa zostają nowym pretekstem do ograniczania naszej wolności.

Prace nad kapsułką z chipem w środku nie są żadną teorią spiskową, ale już trwają w laboratorium fotonicznym Gabby Sarusi, profesora na Uniwersytecie Ben-Guriona w Negev w Izraelu. – Bierzemy chip i mierzymy go za pomocą spektrometru wypromieniowywanego falami magnetycznymi – wyjaśnia Sarusi, z wykształcenia fizyk. Takie badanie ma pozwolić na wykrycie cząstek koronawirusa.

Jego zespół porównał już działanie urządzenia ze standardowymi testami wymazów na 150 pacjentach i stwierdził, że jest w 92% dokładny. Oczywiście jest to porównanie do wyników uzyskiwanych za pomocą fałszywych testów PCR. sarusi spodziewa się, że maszyny wkrótce zaczną pojawiać się na lotniskach i dworcach kolejowych. – Może do końca tego roku. Albo w przyszłym roku – powiedział.

Jak z kolei donosi “Scientific American” podróżujący musieliby zachować swoje dane dotyczące szczepień. Nawet dziś niektóre kraje wymagają dowodu na niedawne szczepienia przeciwko chorobom, takim jak żółta febra, a koronawirus może dołączyć do tej listy. Dowód może mieć postać papierowej karty lub małego tatuażu na ramieniu, niewidocznego gołym okiem, ale czytelnego dla skanera na podczerwień.

Ta technologia już istnieje i została wypróbowana na żywych zwierzętach i ludzkiej skórze zwłok – powiedziała Ana Jaklenec z Massachusetts Institute of Technology. Dodała, że ​​zapis podskórny można odczytać za pomocą prostego skanera. Technologia wspierana jest przez nikogo innego, jak samego Billa Gatesa.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów “pomaga” w krajach rozwijających się, gdzie dokumenty papierowe lub elektroniczne nie zawsze są niezawodne. Celem fundacji jest wkrótce wypróbowanie tego na ludziach ze szczepionką przeciw odrze, ale technologia może się przydać w przypadku innych dowodów szczepień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj