Znów ŚMIERĆ po szczepieniu. Szwedzka agencja wszczyna dochodzenie w sprawie zgonu pacjenta

0
574
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay

Szwecja. Zmarł mężczyzna, który dzień wcześniej został zaszczepiony przeciwko koronawirusowi.

Szwedzka Agencja Produktów Medycznych nadzorująca w Szwecji szczepienia na Covid, poinformowała o śmierci mężczyzny, który dzień wcześniej został zaszczepiony.

Mężczyzna miał chorować na choroby współistniejące. Nie wiadomo, którą szczepionkę mu podano – Pfizera, czy Moderny.

W komunikacie o zgonie poinformowano, że zmarł na “niewydolność serca”. Wszczęte zostanie dochodzenie w sprawie śmierci pacjent. Agencja zdecyduje też, czy informacje o tym przypadku będą dalej przekazywane do organów Unii Europejskiej.

Szczepienia w Szwecji są obecnie przeprowadzane w domach seniora i domach opieki. “Blisko połowa zgonów na koronawirusa miała miejsce w tych placówkach. Władze powszechnie są oskarżane o pozostawienie seniorów i obóz potrzebujących opieki samym sobie” – informuje portal NCzas.

“Zgon Szweda to co najmniej drugi przypadek śmierci w Europie po przyjęciu szczepionki. W środę w szwajcarskiej Lucernie zmarł pacjent, który jako jedna z pierwszych osób w kraju została zaszczepiona. Zmarła osoba miała 91 lat. Także cierpiała na różne dolegliwości. Nie podano płci, ani czasu jaki upłynął od zaszczepienia do chwili śmierci. Wiadomo, że zmarła osoba szczepiona była specyfikiem Pfizera i BioNTech.” – czytamy dalej.

Źródło: nczas.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj