Szwajcarzy NIE ZATWIERDZILI SZCZEPIONKI na koronawirusa. Brakuje informacji od koncernów

0
1213
Szczepienie - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia, autor: Retha Ferguson

Szwajcarski Federalny Urząd Zdrowia Publicznego poinformował, że z powodu braku informacji od koncernów nie dopuści szczepionek na Covid-19.

Chodzi o szczepionki od koncernów Pfizer/BioNTech, AstraZeneca i Moderna.

Brakuje nam danych na temat skuteczności badań klinicznych i ważnych podgrup, które uczestniczyły w tych dużych badaniach – przekazał Claus Bolte, szef działu autoryzacji Swissmedic, na konferencji prasowej zorganizowanej przez Federalny Urząd Zdrowia Publicznego.

Akceptacja tak szybko opracowanych szczepionek wymaga dużego zaufania do producentów i organów zatwierdzających. Dlatego ważne jest, aby bardzo dokładnie zbadać skutki dla różnych grup ludzi – podkreślił Bolte.

Szwajcarzy chcą najpierw poznać informacje o skuteczności badań klinicznych, szczegółach odnośnie istotnych grup, na których były przeprowadzone badania. Chcą również dowiedzieć się więcej na temat wcześniejszych chorób osób, które brały udział w tych badaniach.

Szwajcarska służba zdrowia oczekuje tych informacji do końca 2020 roku. Mimo braku informacji szwajcarski rząd zdążył już złożyć zamówienia na kilka milionów dawek szczepionki od trzech producentów: Pfizer / BioNTech, AstraZeneca i Moderna.

Źródło: nczas.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj