Tajemniczy obiekt na pustyni w USA. Jego lokalizacja jest tajna ale zdjęcia wyciekły [FOTO]

0
404
Źródło: Utah Department of Public Safety

Biolodzy z Utah Division of Wildlife odkryli (prawdopodobnie na pustyni w stanie Utah) tajemniczy obiekt. Wygląda jak wykonany z metalu obelisk. Wykluczono możliwość, by stworzyły to siły natury.

Biolodzy z Utah Division of Wildlife przeprowadzali rutynowe liczenie owiec z pokładu helikopter. Wtem zobaczyli na ziemi jakiś dziwny błyszczący przedmiot. Przypominał on obelisk (pomnik w formie wysokiego, smukłego słupa – charakterystyczny element architektury starożytnego Egiptu). Naukowcy wykluczyli, że tę konstrukcję mogła stworzyć natura.

Ze względów bezpieczeństwa nie ujawniono lokalizacji dziwnego przedmiotu, ale nagrania lotnicze sugerują, że znajduje się gdzieś w południowym Utah.

Pilot helikoptera, z którego zaobserwowano obiekt, twierdzi, że “rzeźba” jest wykonana ze stali lub metalu, ma wysokość około 3,6m i najpewniej została zainstalowana przez człowieka.

Do tej pory do tego dzieła nie przyznał się żaden artysta. W mediach pojawiają się jednak porównania do niektórych instalacji. Mówi się, że “rzeźb” przypomina wyglądem prace nieżyjącego już rzeźbiarza Johna McCrackena. Niektóym przywodzi również na myśl ikoniczny monolit z klasycznego filmu science-fiction Stanley’a Kubricka – “2001: Odeseja kosmiczna”.

Źródło: Utah Department of Public Safety

Źródło: Facebook/Ogarnij.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj