Rząd chce dostępu do NASZYCH KONT BANKOWYCH!

0
758
Źródło: Pixabay

Rząd zaopatrzy się w nową POTĘŻNĄ BROŃ! Władza chce uzyskać dostęp do informacji o kontach bankowych Polaków. Dane będą trafiały m.in. do fiskusa, CBA, ABW, a nawet Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej.

Chodzi o System Informacji Finansowej (SInF). Powstaje ustawa, która ma umożliwić stworzenie nowego narzędzia kontroli przepływów finansowych. Oficjalnie ma to usprawnić wyszukiwanie przestępczych transakcji i ustalanie składników majątku.

Dane dotyczące kont mają trafić NIE TYLKO do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej oraz Krajowej Administracji Skarbowej. Uzyskają je również agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, a także Żandarmeria Wojskowa i Straż Graniczna.

Wszystko pod pretekstem walki z przestępczością, ale już teraz można się spodziewać, że ustawa będzie wzbudzać kontrowersje.

“Celem projektowanego aktu prawnego jest utworzenie Systemu Informacji Finansowej (SInF) służącego gromadzeniu, przetwarzaniu i udostępnianiu informacji o otwartych i zamkniętych rachunkach (zdefiniowanych w tym projekcie szeroko, obejmujących rachunki bankowe, rachunki w SKOK, rachunki płatnicze w innych podmiotach, rachunki papierów wartościowych, rachunki zbiorcze wraz z rachunkami pieniężnymi służącymi do ich obsługi), jak również o umowach o udostępnieniu skrytek sejfowych” – czytamy w uzasadnieniu projektu.

Źródło: gazeta.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj