“Nieprzyjemne skutki uboczne” szczepionki na COVID! Amerykanie mają obawy

0
1165
Szczepionka Źródło: PIxabay

Lekarze obawiają się, że Amerykanie nie będą przychodzić po drugą dawkę szczepionki na COVID z powodu “nieprzyjemnych skutków ubocznych”. Szczepionki na koronawirusa, zarówno Pfizer, jak i Moderna, wymagają natomiast dwóch dawek.

O sprawie informuje telewizja CNBC, która podała, że podczas poniedziałkowego wirtualnego spotkania Amerykańskich Centrów Kontroli Chorób (CDC) z lekarzami dr Sandra Fryhofer zmartwiona stwierdziła, że jej pacjenci prawdopodobnie nie przyjdą po drugą dawkę szczepionki z powodu potencjalnie nieprzyjemnych skutków ubocznych, jakie wywołuje pierwszy zastrzyk.

Skutki uboczne szczepionki przypominają ponoć zachorowanie na COVID-19. Wymienia się wśród nich: bóle mięśni, dreszcze i bóle głowy.

Osoby, biorące udział we wrześniowych testach szczepionki przeciwko koronawirusowi firm Moderna i Pfizer, opowiadały także o wysokiej gorączce, silnych bólach głowy i całego ciała, wyczerpaniu i innych objawach występujących po iniekcji.

– Naprawdę musimy uświadomić pacjentom, że to nie będzie jak spacer po parku. (…) Będą czuć, że dostali szczepionkę. Prawdopodobnie nie będą się czuć wspaniale. Ale muszą wrócić po drugą dawkę – przekonywała Fryhofer, która jest m.in. członkiem różnych komisji doradczych CDC.

Źródło: CNBC, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj