LIST LEKARZY do rządu. “Wzywamy do zakończenia nieuzasadnionych epidemiologicznie działań”

0
1188
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay

5 października kilkudziesięciu polskich lekarzy napisało list do rządu Prawa i Sprawiedliwości, w którym wzywają do zniesienia “nieuzasadnionych epidemiologicznie działań” i przywrócenia normalnego funkcjonowania państwa. Rzeczony list będziemy przedstawiać w serii, dziś przytaczamy państwu wstęp.

Pod listem podpisało się kilkudziesięciu wybitnych lekarzy, takich jak: prof. Kornelia Polok; prof. Ryszard Rutkowski; dr n.med. Zbigniew Martyka czy dr n. med. Dorota Sienkiewicz, a ich pełną listę możemy znaleźć m.in. TU. Lekarze wzywają, powołując się na badania i dane dotyczące koronawirusa, do powrotu do normalności.

Apel o powrót do normalności

Wzywamy polityków, aby w sposób niezależny i krytyczny podejmowali i wdrażali decyzje dotyczące prewencji zachorowań. Oczekujemy otwartej debaty, w której wezmą udział eksperci, bez jakiejkolwiek formy cenzury – czytamy w liście lekarzy. Podkreślają oni, że po pierwszych doniesieniach dotyczących COVID-19 opierających się na spekulacjach, obecny obraz sytuacji pozwala na rewizję działań.

Obecne zarządzanie kryzysowe stało się całkowicie nieproporcjonalne do zagrożenia i powoduje więcej szkody niż dobra – uważają podpisani pod listem lekarze. – Wzywamy do zakończenia nieuzasadnionych epidemiologicznie działań i natychmiastowego przywrócenia normalnych, demokratycznych zasad funkcjonowania Państwa, struktur prawnych, wszystkich naszych swobód obywatelskich oraz przestrzegania praw człowieka.

Brak debaty i efekty uboczne

„Lekarstwo nie może być gorsze niż problem” to teza, która obecnie jest bardziej istotna niż kiedykolwiek wcześniej w historii – przypominają lekarze i uważają, że obecne działania wobec koronawirusa wyrządzą znacznie większe szkody w przyszłości i będą rzutować znacznie mocniej na populację, niż obecna liczba ochronionych przed koronawirusem.

Uważamy, że wprowadzono obowiązkowe środki, które nie mają podstawy naukowej oraz że w mediach wykreowana została „koronapanika” bez możliwości przeprowadzenia otwartej debaty, w której można by usłyszeć różne poglądy i opinie – podkreślają medycy.

Surowa, represyjna polityka dotycząca li tylko zakażeń koronawirusem silnie kontrastuje z aktualnie minimalną polityką rządu w kwestii zapobiegania i leczenia innych chorób, wzmacniania własnego układu odpornościowego poprzez zdrowy styl życia, optymalną opiekę z dbałością o jednostkę oraz inwestowaniem w personel służby zdrowia – podsumowują.

Kolejne fragmenty listu lekarzy będziemy omawiać w najbliższych dniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj