Prof. Polok: Testy PCR na koronawirusa są niewiarygodne

1
478
Test na koronawirusa - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Prt Sc YouTube

Profesor Kornelia Polok, w książce “Fałszywa Pandemia 2 – krytyka naukowców i lekarzy“, wyjaśnia dlaczego testy PCR na koronawirusa są niewiarygodne. Zdaniem części lekarzy natomiast stanowią one “złoty standard”.

Prof. Kornelia Polok w 1996 roku obroniła doktorat z biologii o specjalności genetyka na Uniwersytecie Śląskim. Przez lata pracowała m.in. w Katedrze Genetyki Uniwersytetu Szczecińskiego, w Katedrze Genetyki UWM w Olsztynie, a także współpracowała z Uniwersytetem w Hannowerze oraz w Southampton. W 2009 roku zyskała tytuł profesorski.

“Testy PCR na koronawirusa są niewiarygodne”

Prof. Kornelia Polok w ostatnim rozdziale w rozmowie z dr Mariuszem Błochowiakiem, wyjaśnia dlaczego testy PCR są nieprzydatne do diagnostyki koronawirusa. – Materiał genetyczny koronawirusa jest najczęściej izolowany z wymazu z nosogardzieli. Wymaz ten zawiera zarówno tkanki ludzkie, jak i komórki bakteryjne oraz wirusy, czyli z pewnością zawiera materiał genetyczny człowieka (DNA) oraz ludzkie RNA – mówi prof. Polok.

Jak dodaje wymaz może również zawierać materiał genetyczny wirusów (DNA/RNA), ale identyfikacja koronawirusa z wymazu wymagałaby oddzielenia RNA wirusa od całej reszty. – Należałoby się pozbyć DNA i RNA człowieka, DNA i RNA bakteryjnego itd. Tymczasem procedura izolacji polega na izolacji wszystkich kwasów nukleinowych zawartych w mieszaninie uzyskanej z wymazu – tłumaczy profesor.

Jak wyjaśnia izoluje się łącznie DNA i RNA, bez względu na badany materiał, a w kolejnych etapach pozbywamy się niechcianego kwasu nukleinowego, w tym przypadku ludzkiego DNA.

Natomiast w procedurze izolacji materiału genetycznego z nosogardzieli nie jesteśmy w stanie pozbyć się RNA innego pochodzenia niż koronawirusowy. Dlatego testy PCR na koronawirusa są niewiarygodne i mogą dawać wyniki fałszywie pozytywne – podkreśla prof. Polok. To jedynie fragment długiej rozmowy, która jest jednym z dziesięciu rozdziałów książki “Fałszywa Pandemia 2 – krytyka naukowców i lekarzy“, dostępnej pod tym LINKIEM.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj