Bill Gates opisuje świat po koronawirusie. Zapowiada podział na zaszczepionych i niezaszczepionych

1
4150
Bill Gates. / foto: YouTube

Bill Gates już od dłuższego czasu przedstawia swe wizje na temat tego, jak ma wyglądać świat po koronawirusie, a część z rozwiązań testuje obecnie w Afryce. Teraz założyciel Microsoftu mówi o tym, co czeka ludzi, którzy się nie zaszczepią.

Bill Gates postanowił w ostatnim czasie częściej występować w mediach, a nawet pojawia się w Internecie jako gospodarz podcastu o koronawirusie. Oficjalnie po to, aby dzielić się swą wiedzą, jednak jak na razie odbiór słów miliardera, który miał w przeszłości wiele tajemniczych wystąpień jest zgoła inny.

W serii podcastów, prowadzonych wspólnie z Rashidą Jones, w których wspólnie ze znanymi osobami dzieli się przemyśleniami na temat mniemanej pandemii, a także tym, jak będzie wyglądał “świat po koronawirusie”, często nazywany “nową normalnością”.

Człowiek i technologia

Bill Gates prognozuje, że znacznie więcej ludzi przejdzie na pracę zdalną, czas pracy w biurze ma zmniejszyć się o jedną trzecią, a liczba podróży służbowych ma spaść aż o połowę. Wszystko oczywiście w ramach coraz większego uzależnienia człowieka od technologii sztucznej inteligencji.

Znajduje to zresztą potwierdzenie w zapowiedzi czwartej rewolucji przemysłowej, która według założyciela Światowego Forum Ekonomicznego Klausa Schwaba “doprowadzi do połączenia naszej fizycznej, cyfrowej i biologicznej tożsamości”. “Wielki Reset” to zresztą temat najbliższego forum.

Segregacja zaszczepionych i niezaszczepionych

Miliarder prognozował już jakiś czas temu, że mniemana pandemia może trwać nawet trzy lata, a jej zakończenie zależeć ma od tego, czy wszyscy pokornie przyjmą szczepionkę na koronawirusa. Bill Gates uważa, że osoby, które się nie zaszczepią mogą być poddawane ostracyzmowi, a wręcz prześladowaniu.

Zdaniem założyciela Microsoftu osoby, które nie ulegną presji i nie dadzą się zaszczepić na koronawirusa, nie będą mogły wrócić do normalnego życia. Co to oznacza? Osoby te będą miały zakaz podróżowania po świecie, utrudniony dostęp do usług publicznych, a także mogą spotkać się z szykanami ze strony pracodawców.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj