W RPA powstanie… ARKA NOEGO! Ma pomieścić wszystkie gatunki świata

0
262
Arka Noego Źródło: Pixabay

W RPA w Afryce powstanie gigantyczna placówka, która miałaby pomieścić przedstawicieli wszystkich gatunków.

“Arka Noego w Afryce miałaby zająć powierzchnie ponad 100 kilometrów kwadratowych na terenie prowincji KwaZulu Natal w Republice Południowej Afryki. Obszar ten można porównać rozmiarem do powierzchni Paryża (105 kilometrów kwadratowych), czy Białowieskiego Parku Narodowego (105,17 kilometrów kwadratowych)” – podaje portal whitemad.pl.

Chodzi o to, by w razie wymarcia któregoś z gatunków, móc doprowadzić do jego reprodukcji i ponownego umieszczenia w naturze.

„Królestwo zwierząt znajduje się w punkcie kryzysowym. Zmiana klimatu, nadmierny rozwój, rolnictwo, plastik w oceanach, polowania na „grubego zwierza” i kłusownictwo, wypędzają tysiące gatunków z ich środowiska. Jesteśmy odpowiedzialni za ochronę świata przyrody także wobec przyszłego pokolenia. Inaczej nasze dzieci będą musiały walczyć z przerażającymi konsekwencjami zmian klimatycznych, aby przetrwać” – tłumaczą pomysłodawcy.

Podobna inwestycja już istnieje w Norwegii – tam jednak stworzono bank nasion, by móc odtwarzać poszczególne gatunki roślin.

Na ten moment Arka Noego jest tylko projektem (wycenionym na 5 miliardów funtów – ok. 20 miliardów złotych) , ale już w 2021 na temat inwestycji powstanie 12-odcinkowy serial dokumentalny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj