Szczepienia na koronawirusa obowiązkowe? Szokujące słowa prof. Simona!

0
2332
Profesor Krzysztof Simon. / foto: YouTube: Echo24

Jeden z głównych doradców premiera Mateusza Morawieckiego, prof. Krzysztof Simon, uważa że rządzący w Polsce muszą się poważnie zastanowić nad wprowadzeniem obowiązku szczepień na koronawirusa.

Po tym jak koncerny farmaceutyczne ogłosiły, że mają skuteczną szczepionkę na koronawirusa, ruszyła lawina spekulacji na temat trybu ich aplikowania społeczeństwu, a także ich ewentualnej obowiązkowości.

Premier zapewnia o dobrowolności

Ze strony rządzących padają sprzeczne sygnały i ciągle nie mamy oficjalnego zapewnienia, że szczepionka będzie dobrowolna, choć mówili o tym premier i szef kancelarii premiera.

Przyjęcie szczepionki będzie dobrowolne – czytamy na rządowej stronie gov.pl. Niech nas to jednak nie uspokaja, gdyż na rządowej stronie czytaliśmy też, że maseczki nie pomagają i osoby zdrowe nie powinny ich nosić, po czym wprowadzono obowiązek ich noszenia.

W czwartek 19 listopada szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował, że szczepienia w pierwszej kolejności trafią do seniorów, a także medyków. Dodał, że szczepienia będą dobrowolne, ale rząd będzie prowadził kampanię profrekwencyjną.

Zaszczepić całą populację

W kontekście ewentualnego obowiązku lub przymusu szczepień, warto przypomnieć też wypowiedź szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego. Niedzielski PRZYZNAŁ w telewizji na żywo, że Polska planuje zaszczepić na koronawirusa całą populację dorosłych obywateli.

Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. W tej chwili to 31 mln ludzi. (…) Ten proces przygotowania nie będzie łatwy jeśli mówimy o tym szczepieniu. Podejrzewam, że skłonność do szczepienia będzie zdecydowanie większa niż do tej pory w przypadku różnych chorób – mówił Niedzielski.

Pomyśleć o obowiązku

Tymczasem “Rzeczpospolita” pisze o wielkiej operacji logistycznej, do której przygotowuje się rząd i przy okazji przytacza wypowiedź jednego z rządowych doradców, profesora Krzysztofa Simona.

Kiedy ponad połowa Polaków deklaruje, że się nie zaszczepi, musimy pomyśleć o wprowadzeniu obowiązku szczepienia – uważa prof. Simon. Sama gazeta zauważa jednak, że wprowadzenie takiego obowiązku byłoby “problematyczne”, gdyż zgodnie z prawem na leczenie zainteresowany musi się zgodzić.

Opinię prof. Simona podziela jednak inny zamordysta, były wiceminister prof. Czech. – Mamy obowiązkowe szczepienia dzieci, a w obliczu zagrożenia epidemicznego zobligowałbym do szczepień również osoby pełnoletnie. Wobec niepełnej wiedzy społeczeństwa o Covid-19 moglibyśmy rozważyć bardziej rygorystyczne podejście – mówi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj