W rocznicę obalenia komunizmu Słowacy wyszli obalić COVIDOWY REŻIM! [WIDEO]

0
403
Słowacy protestowali przeciwko koronawirusowym obostrzeniom. (Fot. Twitter/ZNeveri/YouTube/screen)

W Bratysławie kilka tysięcy osób protestowało we wtorek przeciw rządowym obostrzeniom nałożonym przez premiera Igora Matovicza. Słowacy wyszli na ulice pomimo wprowadzonego w kraju stanu wyjątkowego.

Protesty miały miejsce w 31. rocznicę „aksamitnej rewolucji” 1989 roku. 17 listopada obchodzony jest u naszych południowych sąsiadów jako „Dzień Walki O Wolność i Demokrację”. W ten dzień obalony na Słowacji komunizm.

Teraz Słowacy walczą z innym reżimem. W Bratysławie przed Pałacem Prezydenckim masy ludzi wypełniły nie tylko sam plac, ale także pobliskie jezdnie.

Demonstranci domagają się dymisji premiera Matovicza. Tłum skandował okrzyki takie jak: „Odejdź”, „Zdrajcy”. Obecne rządy słowackie porównano do Hitlera i rządów faszystowskich.

Na Słowacji obowiązuje obecnie stan wyjątkowy i zakaz zgromadzeń powyżej 6 osób. Mimo to wielu protestujących wyszło na ulice bez maseczek i nie zachowywało narzuconego przez reżim sanitarny dystansu między ludźmi.

Policja użyła m.in. armatek wodnych i pałek teleskopowych. To wywołało burdy.

Przegonieni spod Pałacu Prezydenckiego demonstranci udali się pod budynek parlamentu. Tam próbowali sforsować ogrodzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj