Nowa normalność. Brytyjski poseł zapowiada: niezaszczepieni nie będą mogli pracować ani podróżować

0
1405
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Picryl

Burza w Wielkiej Brytanii po tym, jak jeden z posłów zasugerował, że obywatele Wielkiej Brytanii nie powinni mieć prawa do pracy, chyba że mogą udowodnić, że zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19. To już kolejna zapowiedź przymuszania do szczepień w sposób pośredni.

Jeśli szczepienie działa i jeśli jesteśmy przekonani, że jest bezpieczne, a wszystkie dotychczasowe wskazania są dobre, to z pewnością widzę dzień, w którym firmy mówią: musisz wrócić do biura, ale niezaszczepieni nie wejdą – powiedział Tom Tugendhat.

I z pewnością widzę kluby i bary proszące o świadectwa szczepień – dodał Tugendhat. Tugendhat jest posłem konserwatystów i przewodniczy komisji spraw zagranicznych pod rządami premiera Borisa Johnsona.

Polityk zasugerował również, że osoby niezaszczepione na COVID-19 nie powinny mieć prawa do zagranicznych podróży. – Pamiętam, że kiedy podróżowałem więcej niż teraz, kiedy jeździłeś do niektórych krajów, trzeba było okazać zaświadczenie o żółtej febrze, a jeśli nie miałeś zaświadczenia o żółtej febrze, nie wolno ci było przebywać w tym kraju i to wszystko – mówił poseł.

Nie było debat, odwołań ani dalszych próśb. I widzę sytuację, w której tak, oczywiście, możesz nie przyjąć szczepionki, ale są tego konsekwencje – dodał Tugendhat. – Myślę, że jeśli okaże się, że szczepionki są bezpieczne, odrzucenie ich, gdy mają szerszy wpływ na całe społeczeństwo, będzie miało swoje konsekwencje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj