Świąt Bożego Narodzenia NIE BĘDZIE?! Minister Zdrowia zdradził scenariusze

0
237
Lockdown, święty Mikołaj Źródło: Pixabay

Szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski, obszernego wywiadu „Dziennikowi Gazecie Prawnej”. Ministra pytano o to jak będą wyglądały w tym roku święta Bożego Narodzenia.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, czas ważny dla katolików i wszystkich Polaków, a rząd wciąż nie luzuje obostrzeń. Polacy z przerażeniem śledzą kolejne newsy – gwiazdka w tym roku zapowiada się o wiele uboższa niż przez ostatnie lata. Wszystko za sprawą zamrażania gospodarki.

Najgorzej, że obecny minister zdrowia wcale nie jest za tym, żeby otworzyć się na święta. „Byłem zwolennikiem ustalenia sztywnych kryteriów, żebyśmy wszyscy wiedzieli, co nas czeka. Ale to nie jest tak, że będziemy podejmować decyzje tylko na podstawie dziennej liczby zakażeń czy zachorowań. Przy zajętej w pełni infrastrukturze, nawet średnia liczba zachorowań dziennie – powiedzmy 10 tys. – może być sporym problemem” – tłumaczy w DGP.

Niedzielski jest dumny z tego, że we Wszystkich Świętych nie pozwolił ludziom odwiedzić bliskich zmarłych. „Co do Wszystkich Świętych podjęliśmy słuszną decyzję, nie mamy dziś eskalacji zakażeń. Można dyskutować oczywiście o dniu, w którym ją ogłosiliśmy, ale oceniajmy po efektach: dwa tygodnie po Wszystkich Świętych nie ma skoku zakażeń. W epidemii nie ma prostych decyzji” – powiedział.

Niedzielski nie powiedział wprost jak będą wyglądać święta Bożego Narodzenia. Jednak to, co powiedział, nie brzmi optymistycznie.

“Wiemy już na pewno na podstawie naszych i zagranicznych doświadczeń, że trzeba być bardzo ostrożnym w luzowaniu obostrzeń. Czechy wiosną miały bardzo niskie wyniki zakażeń, a po wakacyjnym pełnym zliberalizowaniu zasad problem wrócił ze zdwojoną siłą. Nie chcemy popełnić tego błędu. Czy jednak wprowadzimy dodatkowe obostrzenia? Jeżeli utrzymamy stabilizację, może z lekkim spadkiem, to pozwoli na to, żeby przynajmniej utrzymać status quo” – zaznaczył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj