Wojna po zwycięstwie Bidena?! Szokujące słowa izraelskiego ministra

0
253
Joe Biden. / foto: Wikimedia, autor: Gage Skidmore

Joe Biden już oficjalnie został kolejnym Prezydentem Stanów Zjednoczonych. Tymczasem izraelski minister Tzachi Hanegbi ostrzega, że ​​prezydentura Bidena może wywołać wojnę na Bliskim Wschodzie.

Hanegbi zwrócił uwagę, że Biden zapowiedział, że wskrzesi amerykańskie porozumienie nuklearne z Iranem, które zostało anulowane przez administrację Donalda Trumpa. Dla Izraela oznaczałoby to egzystencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i drastycznie zwiększyło szanse na wojnę z Teheranem.

Jeśli Biden będzie trzymał się tej polityki, w końcu dojdzie do gwałtownej konfrontacji między Izraelem a Iranem – powiedział Hanegbi. Tymczasem inne kraje Bliskiego Wschodu, takie jak Egipt, obawiają się, że administracja Bidena będzie odzwierciedlać politykę Baracka Obamy, która doprowadziła do wzmocnienia pozycji islamistów w regionie.

Obama stanął na czele katastrofalnych interwencji w Syrii i Libii, które doprowadziły do ​​powstania ISIS i międzynarodowego kryzysu migracyjnego. Były Prezydent USA zawiesił również pomoc dla Egiptu po powszechnych protestach obalenia islamskiego prezydenta Muhammada Morsiego w 2013 roku.

Egipcjanie prawdopodobnie będą zaniepokojeni ożywieniem programu demokracji Obamy, co oznaczało aktywne zachęcanie islamistów do politycznego udziału – donosi “Arab Weekly”. Zwycięstwo Bidena oznacza, że Amerykanie mają przed sobą jeszcze co najmniej cztery lata katastrofalnych decyzji w polityce zagranicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj